Spread the love

יוסי רבה חללי עבודה : 2022 הייתה שנה גדולה לתעשיית העבודה המשותפים.

ראינו חללים חדשים מציפים את השוק, תפוסת שולחנות העבודה עלתה לרמות טרום מגיפה, ו"עבודה גמישה" התגבשה כעתיד המשרד.

עם כל המומנטום החיובי הזה, אפשר לומר בבטחה ש-2023 תהיה גדולה באותה מידה עבור תעשיית העבודה המשותפים, אם לא גדולה יותר. כדי להעניק לעצמך את הסיכוי הגדול ביותר להצליח, חשוב להקדים את הטרנדים.

במאמר זה, נפרק את שבעה ממגמות העבודה המשותפת המובילות שיש לשים לב אליהן בשנת 2023, כולל איך אתה, כמפעיל, יכול להקדים ולנצל כל אחת מהן.

1. חללי עבודה משותפים נישה
תנועת נישת העבודה המשותפת באמת באה לידי ביטוי בשנת 2022. חללים אלה נועדו לשרת דמוגרפיה ספציפית עם שירותים ושירותים המותאמים בדיוק עבורם.

חללי נישה מהווים הזדמנות למפעילים לבדל את עצמם מהמתחרים באזורם, תוך שהם משמשים מקום ליחידים בעלי דעות דומות להתכנס וללמוד אחד מהשני.

כמה נישות שיתוף פעולה פופולריות שאנו רואים בשוק כוללות:

חללי עבודה משותפים בלבד לנשים
חללי עבודה משותפים LGBTQ+
עבודה משותפים להורים
חללי עבודה משותפים יצירתיים
ככל שתעשיית העבודה המשותף ממשיכה להיות תחרותית יותר, אנו צפויים לראות חללי עבודה משותפים נישה עולים בפופולריות. זו התפתחות טבעית ככל שיותר חללים נכנסים לשוק.

אם אתה שוקל לפתוח חלל עבודה משותף המשרת נישה ספציפית, וודא שאתה מבין את הדמוגרפיה של המיקום שבו אתה מתכנן לפתוח את החלל שלך.

חללי נישה הם גורם מבדל נהדר, אבל הגבל את הקהל שלך. ודא שאוכלוסיית הנישה גדולה מספיק כדי להגדיל את בסיס החברים שלך באופן עקבי.

2. ערימות טכנולוגיה משולבות ומודולריות
גם טכנולוגיית העבודה המשותפים מתפתחת עם התעשייה המתבגרת. יש כיום יותר פתרונות בשוק מאי פעם, כולם עם תכונות ויכולות מתקדמות יותר ויותר.

מגמת תוכנת עבודה משותפת אחת כאן כדי להישאר היא ערימות טכנולוגיה משולבות ומודולריות. משמעות הדבר היא שימוש בכלים המסוגלים להשתלב ולעבוד היטב יחד, בניגוד לפעולה עצמאית. זה יכול לחסוך למפעילים כמות עצומה של זמן ואנרגיה בניהול הפעילות שלהם.

כתבנו על התפתחות זו במאמר שלנו עבור Coworking Insights, שבו הסברנו כיצד השתנתה טכנולוגיית העבודה המשותפים לאורך זמן:

שלב 1 כלל ניהול חלל באמצעות אוסף של תהליכים ידניים. חשבו על גיליונות אלקטרוניים של Excel, מערכות הזמנת נייר ועט, וביצוע רכישות באופן אישי.
שלב 2 הציג סדרה של כלי תוכנה ופלטפורמות לתהליך התפעול. כעת ניתן לבצע הזמנות, צ'ק-אין ועוד באופן דיגיטלי, ולהפחית משמעותית את הצורך בעבודה ידנית.
שלב 3 מפגיש את כל פלטפורמות התוכנה הללו ומאפשר להן לשתף מידע באמצעות אינטגרציות קלות. זה המקום שבו אנחנו נמצאים כעת.
תוכנת עבודה משותפים לא צריכה להיות פתרון הכל-באחד. עם זאת, זה צריך להיות נקודת המיקוד המרכזית בערימת הטכנולוגיה המשותפים שלך.

בחר פלטפורמה הכוללת אינטגרציות עם מערכת בקרת הגישה לדלת שלך, CRM, שער תשלום ועוד כדי להעניק לך חווית ניהול חלקה.

3. הצעות שירות ייחודיות יותר ויותר
הצעות שירות ייחודיות לעבודה משותפים
חלל העבודה המשותף המקורי הציע שולחנות עבודה, כמה חדרי ישיבות, ואולי חלל אירועים קטן למסיבת נטוורקינג לאחר שעות הפעילות.

כעת, חללי עבודה משותפים מציעים כל כך הרבה יותר מזה. הרעיון הוא שחללי עבודה משותפים ישמשו כמרכז קהילתי מסוגים, החנות האחת שלך שבה תוכל לעשות את כל מה שאתה צריך ביום אחד.

דוגמאות לשירותים ייחודיים אלה כוללים:

טיפול בילדים במקום
מתקני כושר
טיפול בעיסוי
מסעדות ובתי קפה
אנו צפויים לראות את חללי העבודה המשותפים ממשיכים להיות יותר ויותר משוכללים, עם הצעות שירות ייחודיות ומבדילות יותר ויותר לאורך זמן.

לפני שתרחיב את השירותים שאתה מציע לקהילה שלך, ודא שהמתמטיקה הגיונית עבורך לעשות זאת, ושהיא באמת תספק ערך לקהילה שלך. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי ניהול סקר חברים כדי לראות מאיזה סוג של שירותים הם יפיקו את המרב.

4. יצירת קהילה ותמיכה בבריאות הנפש
חללי עבודה משותפים אינם מתחרים יותר במשרד המסורתי. עם עלייתם של עובדים מרוחקים המעוניינים לעבוד משותף, הם מתחרים כעת עם הבית.

משמרת זו דורשת חללי עבודה משותפים כדי לספק ערך לחברים שלהם מעבר למה שניתן למצוא במשרד מסורתי. הם צריכים לספק דברים שבית אישי לא יכול – כמו קהילה.

אנו רואים יותר ויותר חללי עבודה משותפים שמוכרים את עצמם כמרחב לפגוש אנשים אחרים, לטפח קהילה, ולתמוך במוחם ובגוף של החברים שלהם באמצעות שירותים מרוממי בריאות הנפש. בהתחשב עד כמה הקהילה הייתה חשובה לעבודה משותפים, סביר להניח שהטרנד הזה כאן כדי להישאר.

כשאתה יוצר את הצעת העבודה המשותף שלך, התאם את חומרי השיווק שלך כדי לדבר עם הקהילה שאתה יכול לספק, ולבריאות הנפשית

יתרונות שיכולים להיות למרחבי עבודה משותפים על עובדים מרוחקים.

בתורו, זה יכול לעזור לך למשוך ולשמור על הדמוגרפיה המבוקשת הזו.

5. חווית חבר כנקודת מיקוד מרכזית
מתן חווית חבר משותף מעולה
דיברנו על החשיבות של מתן חווית חברים נהדרת כבר זמן רב, אבל עכשיו זה חשוב יותר מאי פעם.

כמפעיל משותף, אתה עוסק בתחום האירוח. אתה צריך לחשוב על דרכים בהן תוכל לספק לחברים שלך חוויה יוצאת דופן מעבר לביצוע המינימום.

זה נהיה חשוב עוד יותר ככל שהתעשייה מתבגרת והשוק הופך צפוף יותר.

איך אתה מספק חווית חבר נהדרת? אתה יכול:

בקש ממנהל הקהילה שלך לברך באופן אישי ולהכיר כל חבר.
זכרו את ימי ההולדת של החברים שלכם והפתיעו אותם עם כרטיס.
הכינו חטיפים ומשקאות מקומיים בחינם בהישג יד, וסקרו את החברים שלכם על סוג המוצרים שהם מעדיפים.
צור חוויה קלה לכל הנושאים והתקשורת הקשורים לחברים, החל מחשבונית ועד לדיווח על בעיות.
מעבר ומעבר היא דרישה כעת עבור חללי עבודה משותפים חדשים. חשבו כיצד אתם יכולים להפוך מתן חווית חבר נפלאה לחלק מזהות המותג שלכם ולשלב אותה בכל מה שאתם עושים כמרחב. זה יכול לעזור לך באמת להתבלט מעל השאר.

6. משרדים פרטיים בעלייה
שולחן עבודה חם היה ההצעה המקורית של חלל העבודה המשותף. המרחב הפתוח והקהילתי תמיד נחשב כחלק בלתי נפרד מבניית הקהילה – בנוסף זו הייתה אחת הדרכים הטובות ביותר למקסם את פוטנציאל ההשתכרות במרחב.

השינוי הדמוגרפי של חללי העבודה המשותפים מוביל כעת ליותר אנשים שמחפשים משהו קצת יותר פרטי. הם רוצים משרדים בודדים וחללים חסומים שבהם הם יכולים לקבל שיחות זום ולעבוד בפרטיות אם וכאשר הם נדרשים לכך.

הצרכים החדשים האלה של החבר לעבודה מובילים מרחבים להתנסות ולחקור הצעות ותמהיל מוצרים שונים. חללים רבים מצמצמים את שטחי השולחן הפתוחים שלהם ובוחרים במקום יותר משרדים, יותר תאי טלפון ועוד חדרי ישיבות להשכרה.

אם אתה רק מתחיל בבנייה שלך או מחפש לעצב מחדש, שקול דרכים לשלב אזורים פרטיים יותר בחלל. לכל הפחות, שקול דרכים להבטיח שעיצוב החלל שלך גמיש וניתן לשינוי אם וכאשר הצרכים של החברים שלך משתנים.

7. חללי עבודה משותפים אוטונומיים
חללי עבודה משותפים אוטונומיים
הופעתה של טכנולוגיית עבודה משותפים חדשה מאפשרת למרחבי עבודה משותפים לפעול באופן אוטונומי. חללי עבודה משותפים יכולים כעת לפעול ולהיות פונקציונליים במלואם מבלי להזדקק לאיש להיות פיזית בחלל.

חברים מסוגלים לעשות כל מה שהם צריכים לעשות במרחב מבלי צורך באינטראקציה עם אדם אחר. זה כולל:

הרשמה לחברות חודשית
גישה לחלל
תשלום החשבונית החודשית
דיווח על בעיה
חללי עבודה משותפים אוטונומיים מאפשרים למפעילים להפחית את התקורה ולפעול ביעילות בשוליים קטנים יותר. זה מועיל לכל בעל עסק, אבל יכול להיות שימושי במיוחד עבור אלה בקהילות עבודה כפריות שיש להם שולי רווח נמוכים מלכתחילה.

למי שמעוניין ליצור מרחב עבודה משותף אוטונומי, חשוב להתחיל עם הכלים הנכונים. כתבנו מדריך מלא כיצד ליצור מרחב עבודה משותף אוטונומי שתוכלו לבדוק אם אתם מעוניינים להתחיל.

התקדם ב-2023
זה זמן מרגש להיות חלק מתעשיית העבודה המשותפים. הוא מתרחב במהירות עם הזדמנויות חדשות ומרגשות לנצל כל יום.

כמובן, חשוב לזכור שלמרות שעשויים להיות טרנדים מרגשים רבים שאתה רוצה לנסות, בסופו של יום, מדובר בעשיית מה שטוב עבור החברים שלך. שקול זאת לפני שתבצע קפיצת מדרגה גדולה לגבי היכן לקחת את העסק שלך הבא.

כדי ללמוד עוד על האופן שבו טכנולוגיית עבודה משותפים יכולה לעזור לך בשנת 2023 ואילך, צור קשר עם חבר בצוות Optix עוד היום!