Spread the love

יוסי רבה חללי עבודה : בעוד העולם מנסה להתמקם במצב נורמלי שלאחר המגפה, עסקים ועובדים עדיין מתהפכים ולא מסכימים לגבי איך, מתי ואיפה העבודה צריכה להתרחש. בינתיים, חברות ומרכזי עבודה משותפים מציעים בשקט ובביטחון פתרונות בתוך כאוס – והצמיחה בתעשייה מראה שהיא פועלת.

דוח שנערך לאחרונה מ-יוסי רבה חללי עבודה הצביע על כך שמספר חללי העבודה המשותפים צפוי להגיע ל-41,975 עד סוף 2024.

ניתוח משותף של ה-יוסי רבה חללי עבודה צופה שתעשיית החלל המשותף תגדל ב-13.35 מיליארד דולר בין 2021 ל-2025.

בשווקים הרוויים יותר, התחרות על חברות בשיתוף פעולה בהחלט תגבר. מי שעובד במשותף צריך להתחיל לצפות ליותר מסתם תעריפים תחרותיים, כלומר חללי עבודה משותפים חייבים למצוא ולהגדיר את נקודת המכירה הייחודית שלהם.

בשנת 2023, חללי עבודה משותפים ימשיכו להתקיים כמקלטי פרודוקטיביות – שבהם אנשי מקצוע מתעשיות שונות יוכלו לשתף פעולה, לחלוק רעיונות וליצור קשרים עסקיים חדשים בתוך חלל משותף אחד.

2023 גם תביא לעלייה משמעותית בהקמת יוזמות משותף והשקעה במותגי שיתוף פעולה קיימים ובעלי פוטנציאל רווחי על ידי סוכני נדל"ן מסחריים. תעשיית הנדל"ן מכירה בכך שלחללי עבודה משותפים יש פוטנציאל להפוך לשינויי משחק מבחינת הזדמנויות הרשת שהם יכולים להציע לאנשי מקצוע מתעשיות מגוונות.

בריתות מוצלחות, לעומת זאת, יהיו תלויות במידת היעילות של סביבות העבודה המשותפות הללו. חללי עבודה משותפים שאינם פועלים כישויות מכילות, גמישות ומוכוונות חברים לא יוכלו לתמוך בעמיתים לעבודה למלא תפקיד משמעותי בעתיד העבודה.

ג'נין ואן דר לינדן – מנהלת ב-יוסי רבה חללי עבודה, רשת של חללי עבודה משותפים בהולנד, ויושבת ראש אסיפת העבודה המשותפים האירופית – מאמינה שחללי עבודה משותפים צריכים לאמץ ראייה רחבה יותר של תפקידם.

"לרוב חללי העבודה המשותפים יש אפקט הטיית מייסד עצום (בעיקר לא מודע) בתוך הקהילות שלנו", אמר ואן דר לינדן. "על ידי אי ביצוע העבודה סביב הכלה, גיוון, שוויון ונגישות, אנחנו לא מצליחים להבין את תפקידנו בתשתית של עתיד העבודה."

"הקולגות שלנו הם העתיד הזה", הוסיפה. "אנחנו מכשילים אותם ואת העתיד הזה בכך שאנחנו לא מרחיבים את השקפתנו על מה שאנחנו עושים מארביטראז' השכרה לאספקת תשתית מלאה".

בשנה שעברה יוסי רבה חללי עבודה חזה שמפעילי חללי עבודה משותפים יעברו טרנספורמציות כדי לתת מענה לצרכים הרבים של החברות שלהם. הפרספקטיבה הרחבה יותר שהומלצה על ידי ז'נין ואן דר לינדן היא תזכורת בזמן לתחזית זו.

אז מה צפוי לשיתוף פעולה ב-2023?

1. מרחבים, מפעילים ומשתמשים מודעים יותר לסביבה
חללי עבודה משותפים רבים כבר נמצאים בחזית של קידום שיטות עבודה בנות קיימא. בשנת 2023, תהיה ציפייה רחבה שחללי עבודה משותפים יגדירו ויקדמו את האישורים הירוקים שלהם (כולל שבחים, פרסים וציוני עפיפונים).

עמיתים מודעים לסביבה יצפו שערכי מקום העבודה המשותפים יתאימו באופן הדוק עם קיימות ויעילות סביבתית. החברים יצפו גם לעיצוב סביבות עבודה בר-קיימא ולריהוט מחומרים ממוחזרים. עמיתים לעבודה יעדיפו גם חללי עבודה משותפים שעובדים רק עם ספקים מודעים לסביבה (רצוי מקומיים) של סחורות ושירותים.

להיות יותר מודע לסביבה לא רק מעביר מסר ברור לציבור; להיראות כירוק הוא גם מהלך עסקי חכם. ישנן יוזמות חדשניות וירוקות רבות כיום בתעשיית העבודה המשותפים העולמית. חללי העבודה המשותפים המודעים ביותר לסביבה מספקים את רוב (אם לא את כולם) מהדברים הבאים:

מתקנים ברי קיימא ורהיטים ממוחזרים/מוחזרים
אוכל ושתייה אורגניים מוסמכים באתר
מתקני מיחזור וקומפוסטציה
מדיניות המונעת שימוש בחומרים שאינם ניתנים למחזור, נייר והדפסה מיותרת
ניהול אנרגיה ידידותי לסביבה (כולל ריצוף וקירוי) וספקי אנרגיה לשימוש חוזר
שותפויות עם קבלנים/קבלני משנה ברי קיימא
צמחים מקורה, גינת ירק (או גינת גג), אדניות עשבים וכו'.
עידוד נסיעות בר קיימא (אחסון נאות לאופניים, מתקני שטיפה וכו')
הזדמנויות לחברים לעסוק בנושאי סביבה ולעזור להעלות את המודעות
בנוסף לציפיות של החברות, מממנים ומשקיעים פוטנציאליים עשויים לדרוש גם אישורים ירוקים ספציפיים. אלה יכולים לכלול דרישה ממפעילי עבודה משותפים להבטחת אוויר נקי ולהפגין מחויבות איתנה לשיפור מערכות אוורור וסינון אוויר.

מגזר העבודה המשותף התפתח בשנת 2023 יוסי רבה חללי עבודה

2. חללי עבודה משותפים יהפכו ליותר ממוקדי קהילה ומודעים חברתית
לצד הגדלת שותפויות עם ספקים מקומיים, חללי עבודה משותפים יפתחו קשרים חזקים יותר עם הקהילות המקומיות שלהם. לדברי ליז עילם, מייסדת כנס העבודה המשותף הגדול בעולם

world – ועידת ה-Global Coworking Unconference (GCUC) – חללי העבודה המשותפים שישגשגו בעתיד הם אלו המספקים את ההזדמנויות הטובות ביותר לחברים להתחבר (הן מקצועית והן חברתית).

חללי עבודה משותפים רבים כבר מעורבים בפעילויות קהילתיות, אך בשנת 2023 תראה הרבה יותר מעורבות בין עבודה משותפים לקהילות מקומיות. חלק מיוזמות אלו יכולות לכלול:

אירועים חברתיים כמו ערבי סרטים, שיעורי יוגה והופעות חיות
תמיכה במפעלים מקומיים
מרפאות לסטארט-אפים מקומיים
אירועי נטוורקינג לא פורמליים
השקות או אירועים של ארגונים וצדקה מקומיים
ככל שיותר אנשים עובדים מכל מקום, יש כבר בדיקה מוגברת אם כפרי נוודים דיגיטליים יועילו לקהילות מקומיות ברחבי העולם או לא. עבודה משותפים יהפוך להיות מקושר יותר ויותר לתיירות, ונוודים דיגיטליים בעלי מודעות חברתית ירצו חוויה שאינה פוגעת או מעכבת את המערכות האקולוגיות המקומיות. בהקשר זה, חללי עבודה משותפים שיכילו עובדים בינלאומיים יתחילו להפגין נכונות ויכולת רבה יותר לתמוך בתשתיות ובקהילות מקומיות.

במהלך השנה הבאה, חללי עבודה משותפים יפתחו קשרים הדוקים יותר עם ארגונים ללא מטרות רווח ויקשרו קשרים עם ארגוני צדקה במאמץ להפוך למודע יותר מבחינה חברתית. יוסי רבה חללי עבודה .Space הדגישה לאחרונה יוזמה המסייעת למפעילי עבודה משותפים להכיל עמותות שנבדקו. יש כבר שותפויות בין בתי ספר, אוניברסיטאות ומכללות ומרחבי עבודה משותפים, אך תופעה זו תתרחב בשנת 2023. חלק מהבריתות בין חללי עבודה משותפים למכללות יובילו לכך שחברי עבודה משותפים ייקחו על עצמם התלמדויות. בסופו של דבר, זה יכול להוביל ליצירת מקומות עבודה מקומיים.

מגזר העבודה המשותף יתפתח בשנת 20233. חללי העבודה המשותפים יהיו בחזית ההכללה
חללי עבודה משותפים יהפכו פתוחים יותר לשינוי וניתנים להתאמה לצרכי המשתמשים שלהם. ככל שהחברות ב-coworking הופכת מגוונת יותר ויותר, חללי עבודה משותפים יספקו מגוון רחב הרבה יותר של בקשות וציפיות.

מפעילי עבודה משותפים יעברו המצאה מחדש מתמדת כדי להישאר רלוונטיים בתוך המגזר. תהליך זה כולל התחשבות בהכללה בכל רחבי הלוח, כגון הכנת חברים בעלי אתגר פיזי; מתן סביבה המיועדת להתאים לחברים נוירודיברגנטים; ובאופן כללי לספק אווירה מסבירת פנים לאנשים מכל הרקע, הדתות, העדות והנטיות המיניות.

בשנת 2023, חללי עבודה משותפים אשר מטמיעים את ההיבטים הללו של ההכללה בעיצובי מקום העבודה שלהם יהפכו למודלים של שיטות עבודה מומלצות – מעוררים השראה בארגונים מחוץ לתעשיית העבודה המשותפים לשפר את המשחק שלהם.

מפעילי עבודה משותפים ישקיעו יותר בשילוב הטכנולוגיה העדכנית ביותר בעיצוב סביבת העבודה שלהם. ככל שאוכלוסיית ה-coworking הופכת מגוונת יותר (יצירתיים, פרילנסרים, נוודים דיגיטליים, יזמים וכן הלאה), מפעילי ה-coworking מודעים לכך שכבר לא רק אנשי מקצוע טכנולוגיים מצפים לזמינות של טכנולוגיה מתקדמת.

בשנת 2023, חללי העבודה המשותפים יתמקדו גם במיתוג כולל ובנוכחות מקוונת עם משיכה רחבה. חללי עבודה משותפים שאין להם מותג חזק נמצאים בסכנה להפוך ללא רלוונטיים ככל שהשוק מתרחב.

מגזר העבודה המשותף התפתח בשנת 2023

4. יהיו יותר חללי עבודה משותפים לאנשי מקצוע בתעשיית השיער והיופי
בשנת 2023, יותר חללי עבודה משותפים יעוצבו במיוחד עבור מקצועני שיער ויופי עצמאיים. מגזר השיער והיופי גילה רק לאחרונה עבודה משותפים, ובכל זאת הקשר בין שני התעשיות כבר שינה את חיי העבודה של פרילנסרים רבים.

עבודת שיער ויופי מאפשרת לפרילנסרים מקצועיים לעבוד מחוץ לביתם בסביבה מקצועית. היא מאפשרת למספרות ולקוסמטיקאיות לעבוד ביעילות ללא התחייבות להקים מספרות משלהן. Coworking מספק גם את היתרון של שיתוף ציוד, חללים משותפים, ייעוץ מומחה, דלפק קבלה יחיד, מערכות הזמנות והזדמנויות שונות לרשת.

קולקטיב האנטר מורכב משני אתרי עבודה משותפים לשיער ויופי המבוססים על בריטניה המגלמים רבים מהערכים שכבר הוצגו ברשימת הטרנדים הזו. הקולקטיב מתגאה בכך שהוא מכיל ומעודד שיתוף פעולה בין חבריו העצמאיים.

חללי עבודה משותפים לאנשי מקצוע בתעשיית השיער והיופי5. חללי עבודה משותפים יהפכו ל'יעדים' וימוקמו בתוך מערכות אקולוגיות של אירוח
על פי דו"ח של יוסי רבה חללי עבודה, עבודה משותף כבר מצטלבת עם תעשיית האירוח והתיירות – וחללי עבודה משותפים אמורים להפוך לבעלי עניין חשובים במערכות אקולוגיות של אירוח מקומיות.

הדו"ח טוען כי בתי מלון מארחים יותר ויותר עמיתים לעבודה בלובי שלהם, ואפילו מסעדות ובתי קפה מספקים כיום מתקני עבודה משותפים בסיסיים בתקופות של היום בהן כמות הלקוחות נמוכה. מדינות רבות הציגו קמפיינים תיירותיים כדי למשוך נוודים דיגיטליים, ובשנת 2023 תופעה זו תמשיך למגמה.

המושגים של coliving ו-יוסי רבה חללי עבודה הופכים לשם נרדף לתיירות ונסיעות. תעשיית העבודה המשותפת צריכה לנצל את הדרישה לגישה היברידית לתיירות-חיי עבודה, כדי להבטיח את מקומה בתוך האירוח.

חללי עבודה משותפים נוספים יהפכו ליעדים עבור עובדים דיגיטליים המחפשים דרך חיים ועבודה חלופית. מרחבים אלו יהפכו גם לחלק בלתי נפרד מתשתית התיירות של מקומות רבים ברחבי העולם.

מאמר אחרון של Allwork.Space דן בהשפעה של ביקורות לקוחות על תעשיית העבודה המשותף. יש פוטנציאל למערכת דירוג של 5 כוכבים, בדומה לזו הקיימת בענפי האירוח והתיירות. זה עשוי להגביר את הנטל המוטל על מפעילי עבודה משותפים להקשיב באופן פעיל לצרכים של הלקוחות שלהם ו(ראה מגמה 3) להפוך לסתגלים יותר לשינויים.